سبک زندگی

از بین بردن سریع ویروس کرونا به کمک درمان‌های پلاسما

محققان UCLA معتقدند استفاده از پلاسما می‌تواند پیشرفت چشمگیری در مبارزه با شیوع کرونا (COVID-19) داشته باشد. در فیزیک مایعات ، مدل سازی انجام شده در ماه ژوئن نشان داد که ویروس کرونا جدید روی سطوحی مانند فلز ، چرم و پلاستیک در کمتر از 30 ثانیه با پلاسمای سرد و گرم آرگون از بین می‌رود.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه شوید.

 

محققان از یک جت پلاسما با فشار اتمسفر که با چاپگر 3-D ساخته بود برای پاشش محلول پلاسما بر روی سطوحی که با SARS-CoV-2 آغشته شده است استفاده کردند. این سطوح شامل پلاستیک ، فلز ، مقوا ، و بسکتبال ، فوتبال و چرم بیس بال بود.

اسپری با استفاده از پلاسما آرگون در کمتر از سه دقیقه تمام ویروس کرونا (COVID-19) را در شش سطح از بین برد که بیشتر ویروس‌ها پس از 30 ثانیه از بین رفتند. آزمایش‌های اضافی نشان داد که ویروس‌ها در زمان‌های مشابه روی پنبه و ماسک‌های صورت از بین رفته اند.

ویروس کرونا جدید می‌تواند برای چند ساعت روی سطح عفونی باقی بماند. ویرز گفت: این یافته‌ها پتانسیل زیادی را برای استفاده از پلاسما در توقف چرخه انتقال ویروس نشان می‌دهد.

ویرز گفت: این تنها آغاز است. ما بسیار مطمئن هستیم و در کارهای آینده انتظارات زیادی از پلاسما داریم. در آینده ، پاسخهای زیادی برای جامعه علمی از پلاسما خواهد آمد.

پلاسما یکی از چهار حالت اساسی ماده است و می‌تواند با گرم کردن یک گاز خنثی یا قرار دادن آن در معرض یک میدان الکترومغناطیسی قوی ایجاد شود. پلاسمای اتمسفر سرد ، گازی یونیزه و با دمای نزدیک به اتاق است که ثابت شده در درمان سرطان ، ترمیم زخم ، دندانپزشکی و سایر کاربردهای پزشکی موثر است.

درمان‌های پلاسما به سرعت ویروس کرونا را بر روی سطوح از بین می‌برند

نویسندگان یک آزمایش مشابه را با پلاسمای هلیم نیز انجام دادند ، اما حتی با پاشش 5 دقیقه‌ای هلیوم نیز کرونا (COVID-19) از بین نرفت. نویسندگان معتقدند که این امر به دلیل کاهش میزان اکسیژن واکنش پذیر و ازت واکنشی هنگام استفاده از گاز هلیوم در مقایسه با آرگون بوده است.

Zhitong Chen گفت: نویسندگان در حال ساخت دستگاه فشرده‌ای هستند که می‌تواند به طور گسترده‌ای برای پاکسازی سطوح ویروس کرونا با پلاسما مورد استفاده قرار گیرد. وی گفت ، این گزینه ایمن‌تر و سالم‌تر از مواد شیمیایی یا سایر روش‌های درمانی است.

وی گفت: هر آنچه كه ما استفاده می‌كنیم از هوا می‌آید. هوا و برق یک درمان بسیار سالم و بدون عوارض جانبی برای مبارزه با کرونا است.

محققان امیدوارند که مزایای پلاسما ، مانند آنچه در این مطالعه نشان داده شده است ، در دسترس مردم سراسر جهان قرار گیرد.

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: phys

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا