تلفن هوشمند

10 تغییر بزرگ که انتظار میرود اپل در آیفون 12 جدید ایجاد کند.

اپل در تاریخ 13 اکتبر 2020 از آیفون 12 رونمایی می کند. خوب، این گوشی ها را با نامی ذکر نکرده است اما در این زمان یک رویداد برگزار می کند و ما کاملا انتظار داریم که گوشی های جدید در آن حضور داشته باشند.(از جمله آیفون 12 جدید)

در ادامه با ما در نبض دیجیتال همراه باشید.

امسال سالی بسیار بزرگ برای اپل می باشد، زیرا انتظار داریم با تغییرات زیادی با آیفون 12 در بازار ظاهر شود.

در زیر ده تغییر بزرگی را که انتظار داریم در آیفون 12 وجود داشته باشد را بیان میکنیم، این موارد به صورت رسمی تأیید نشده است.

10 تغییر بزرگ که انتظار میرود اپل در آیفون 12 جدید ایجاد کند.

تغییرات اساسی:

  1. 5G
  2. وجود 4 مدل گوشی به جای سه تای قبلی
  3. اندازه صفحه نمایش جدید
  4. دو گزینه ارزان قیمت تر
  5. چیپست جدید
  6. رنگ جدید
  7. صفحه نمایش 123 هرتز
  8. اسکنر LIDAR
  9. بدون برق اداپتور
  10. طراحی الهام گرفته از ipad

1. 5G

از Samsung Galaxy S20 گرفته تا Huawei P40 و حتی گوشی های مقرون به صرفه تری مانند OnePlus Nord، شاهد تعداد زیادی تلفن 5G هستیم، اما تاکنون هیچ مدل آیفونی در میان آنها نیست.

سرانجام همانطور که تصور می شود اپل آیفون 5G را راه اندازی کند. بیشتر شایعات نشان می دهد که تمام مدل ها از 5G پشتیبانی می کند. اگرچه ممکن است نسخه های 4G برخی از آنها نیز وجود داشته باشد.

اضافه شدن 5G به کاربران این امکان را می دهد تا از سریعترین سرعت ممکن داده های تلفن همراه (با فرض اینکه آنها دارای پوشش 5G و برنامه 5G نیز هستند) استفاده کنند.

2. چهار گوشی به جای سه مدل

10 تغییر بزرگ که انتظار میرود اپل در آیفون 12 جدید ایجاد کند.
ارائه های احتمالی طراحی سری 12 آیفون

محدوده آیفون 11 شامل مدل استاندارد همراه با آیفون 11 پرو و ​​آیفون 11 پرو مکس است، اما با محدوده آیفون 12 انتظار داریم چهار مدل – آیفون 12، آیفون 12 پرو، آیفون 12 پرو مکس و – احتمالاً – یک آیفون 12 مینی می باشد.

دامنه آیفون امسال بیشتر از هر زمان دیگری است، تعداد بیشتری گوشی برای انتخاب کردن وجود خواهد داشت.

3. اندازه صفحه نمایش جدید

در بالا ذکر کردیم که احتمالاً مدل چهارم آیفون وجود دارد – و این البته به معنای گزینه اندازه جدید است، اما در واقع برخی از سایزهای دیگر نیز ممکن است تغییر کنند.

شایعات حاکی از آن است که یک مدل اساسی که احتمالاً آیفون 12 مینی لقب گرفته است اما احتمالاً فقط آیفون 12 است، دارای صفحه نمایش 5.4 اینچی خواهد بود.

در حالی که مدل بعدی صفحه نمایش بزرگتری دارد و احتمالاً آیفون 12 نامیده می شود، اما اگر مدل کوچکتر باشد احتمالاً آیفون 12 مکس نامیده می شود. تصور می شود که دارای صفحه نمایش 6.1 اینچی است.

سپس آیفون 12 پرو، که احتمالاً 6.1 اینچ نیز خواهد بود، فقط با مشخصات بهتر و آیفون 12 پرو مکس، که گفته می شود دارای صفحه نمایش 6.7 اینچی است.

برای مقایسه، آیفون 11 دارای صفحه نمایش 6.1 اینچی، آیفون 11 پرو 5.8 اینچ و آیفون 11 پرو مکس 6.5 اینچی است.

بنابراین اگر شایعات درست باشد، اپل بزرگترین آیفون تاکنون را با آیفون 6.7 اینچی آیفون 12 پرو مکس و کوچکترین آیفون سالهای اخیر را با آیفون 12 مینی 5.4 اینچی روانه بازار خواهد کرد.

4. دو گزینه ارزان تر

مدل اضافی آیفون همچنین به این معنی است که باید دو گزینه نسبتاً ارزان برای انتخاب وجود داشته باشد، نه یک مدل اصلی آیفون 11 که در سال 2019 ارائه شده است.

امسال تصور می شود که هر دو آیفون 12 مینی و آیفون 12 وجود دارد که دو گزینه را برای هر کسی که به مدل Pro نیاز ندارد یا توانایی خرید آن را ندارد ارائه می دهد.

حتی برخی از شایعات حاکی از آن است که آیفون 12 مینی با قیمت تقریبی 649 دلار (تقریباً 500 پوند) شروع می شود، که ارزان تر از آیفون 11 است.

البته هنوز هم کاملاً مقرون به صرفه نیست. برای مقرون به صرفه بودن باید آیفون SE (2020) یا تلفن ساخته شده توسط اپل را در نظر بگیرید.

5. چیپست جدید

با توجه به اینکه هر نسل جدید آیفون از چیپست جدیدی برخوردار است، این یک تغییر تعجب آور نیست، اما هنوز هم یک محصول بالقوه بزرگ است، زیرا می تواند دامنه آیفون 12 را بسیار قدرتمندتر کند.

انتظار میرود اپل گوشی ها را به چیپ ست A14 Bionic خود مجهز کند که قبلاً در iPad Air 4 (2020) شاهد آن بودیم. معیارهای اولیه نشان می دهد که این حدود 20٪ سریعتر از A13 Bionic است که در محدوده آیفون 11 یافت می شود.

هنگامی که شما فکر می کنید اینها هنوز گوشی های بسیار قدرتمندی هستند، این بدان معنی است که برد آیفون 12 فوق العاده سریع است.

6. رنگ جدید

تصویری مفهومی از رنگ جدید احتمالی

ممکن است شما یک رنگ جدید را به عنوان یک تغییر بزرگ تصور نکنید، اما اساساً شکل ظاهری گوشی را تغییر می دهد، بنابراین می توان گفت که آیفون 12 ممکن است گزینه ای به رنگ آبی تیره داشته باشد.

با این حال، برخی شایعات نشان می دهد که این ممکن است فقط برای آیفون 12 پرو و ​​آیفون 12 پرو مکس محفوظ باشد. اینکه آیا آیفون 12 و آیفون 12 مینی رنگ جدید دیگری پیدا می کنند، مشخص نیست.

7. صفحه نمایش 120 هرتز

در مورد اینکه آیا مدل های آیفون 12 دارای صفحه نمایش 120 هرتزی هستند، اختلاف نظر زیادی وجود داشته است، جدیدترین اطلاعات حاکی از وجود صفحه نمایش 120 هرتزی است، اما فقط در آیفون 12 پرو مکس.

سرعت تازه سازی 120 هرتز می تواند حرکت را نرمتر کند، به طوری که تعامل با گوشی به طور کلی نرم و روان می شود.

این قابلیتی است که در تعدادی از گوشی های اندرویدی مانند OnePlus 8 Pro دیده ایم، اما هنوز در آیفون وجود ندارد.

بنابراین می تواند تفاوت زیادی در نحوه استفاده از آیفون ایجاد کند، اما فقط در آیفون 12 پرو مکس وجود خواهد داشت، پس برای تهیه آن باید هزینه زیادی خرج کنید.

8. اسکنر LiDAR

نمونه ای از شکل ظاهری دوربین آیفون 12 پرو

یکی از ویژگی های بزرگ جدیدی که برای آیفون 12 شایعه شده است وجود اسکنر LiDAR (تشخیص و تابش نور) است.

اگرچه همانطور که در گزارشات صفحه 120 هرتز وجود دارد، این فقط در مدل های برتر وجود دارد. احتمالاً فقط در آیفون 12 Pro Max یا هر دو آن و iPhone 12 Pro نیز وجود دارد.

در هر صورت، اسکنر LiDAR چیزی است که ما قبلاً در iPad Pro 2020 دیده ایم، اما هنوز در گوشی های اپل در دسترس نیست.

اپل سال هاست که ادعا می کند در این زمینه به موفقیت های بزرگی رسیده است ولی اکنون به نظر میرسد به این امر جامعه عمل پوشانیده است.

9. بدون آداپتور برق

در اینجا یک تغییر احتمالی وجود دارد که ممکن است چندان به آن علاقه نداشته باشید، گفته می شود که اپل آداپتور برق را در جعبه آیفون 12 قرار نمی دهد.

این موضوع به طور گسترده شایعه شده است و می تواند اهداف مختلفی را به دنبال داشته باشد، که می تواند هزینه ها را بیشتر کاهش دهد.

همچنین بسته بندی های کوچکتر و سبک تری را برای حمل و نقل ارزان تر انجام دهد، در نتیجه هزینه ها را حتی بیشتر کاهش می دهد.

بعلاوه، احتمالاً بسیاری از افراد از قبل دارای یک آداپتور برق سازگار هستند که می تواند ضایعات الکترونیکی آسیب رسان به محیط زیست را کاهش دهد. بنابراین دلایل منطقی زیادی برای آن وجود دارد.

10. طراحی الهام گرفته از iPad

در حالی که آیفون 12 احتمالاً از نظر طراحی کامل تغییرات اساسی نخواهد داشت، اما به نظر می رسد تفاوت های قابل توجهی در محدوده آیفون 11 وجود داشته باشد.

ظاهراً گوشی های جدید تا حدی از آیپد پرو 2020 و همراه با آیفون 4 وآیفون 5 الهام گرفته شده اند.

به طور خاص، به نظر می رسد تغییر اصلی یک صفحه فلزی مربع شکل و صاف است، به جای لبه های گرد شده در مدل های فعلی.

از نظر بصری باعث می شود که گوشی ها کمی متفاوت باشند، اما می تواند حس دستی متفاوتی داشته باشد و نه لزوما بهتر. باید منتظر بمانیم و ببینیم.

منبع: techradar

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا