تلفن هوشمند

رمزگشایی تبلت Surface Pro X 2 (پلاتینیوم با پردازنده Microsoft SQ2)

اوایل این ماه ، مایکروسافت برخی از تنظیمات جدید تبلت Surface Pro X خود را اعلام کرد و آن را سرفیس پرو ایکس 2 (Surface Pro X 2) نامید. دلیل اصلی این امر این است که فقط دو تغییر در سرفیس پرو ایکس 2 بوجود آمده است: الف) به جای فقط سیاه، رنگ پلاتینیوم نیز موجود است. ب) با یک پردازنده Microsoft SQ2 همراه است.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه شوید.

 

بیایید با رنگ جدید پلاتینیوم (Platinum) شروع کنیم که بسیار جنسیترانه از آنچه انتظار داشتیم است. ما انتظار نداشتیم که این رنگ بیشتر از رنگ مشکی خواهان داشته باشد، زیرا Platinum همیشه رنگ استاندارد Surfaces بوده است. احتمالاً به این دلیل این رنگ انتخاب شده که از آلومینیوم به جای منیزیم ساخته شده است.

پردازنده Microsoft SQ2 مبتنی بر Snapdragon 8cx Gen 2 است ، درست مانند SQ1 که مبتنی بر Qualcomm Snapdragon 8cx بود. با این حال ، 8cx Gen 2 به خودی خود ارتقا قابل توجهی از 8cx ندارد و به همین دلیل است که این دستگاه شایستگی عنوان Surface Pro X 2 را ندارد. گرچه هنوز هم مایکروسافت بهترین دستگاه های موجود را برای بازار ارائه می دهد اما این اساساً فقط یک SQ1 با سرعت کلاک بالاتر است.

در واقع یک دلیل وجود دارد که 8cx Gen 2 نسبت به 8cx بسیار جزئی ارتقا یافته است ، خصوصاً از آنجا که اعلامیه های این دو محصول 20 ماه با هم اختلاف داشتند. کوالکام در تلاش است تا زمان اعلام و عرضه این دستگاه را کاهش دهد اما به یاد دارید که 8cx تقریباً دو سال پیش معرفی شد و تقریباً حدود یک سال طول کشید تا محصول واقعی عرضه شد.

نکته دیگری که نمی توان از آن گذشت این است که سرفیس پرو ایکس جدید دارای لوازم جانبی جدید است. پیش از این فقط با رنگ مشکی در دسترس بود. صفحه کلید Surface اکنون با رنگ های پلاتینیوم ، آبی یخی و قرمز عرضه می شود.

بیشتر بخوانید:

 

منبع: neowin

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا