تلفن هوشمند

دوربین سه‌گانه‌ی آیفون 12 پرو، در آزمایش‌های DXOMARK، امتیاز ۱۲۸ را کسب کرد

در آزمایش‌های DXOMARK ، دوربین سه گانه آیفون 12 پرو امتیاز 128 در حالت کلی، 135 در حالت عکاسی، 112 در فیلم برداری و 66 در بزرگ نمایی را کسب کرده است. در ادامه با نبض دیجیتال همراه باشید.

اپل امسال در مراسمی موسوم به Hi Speed، از سری آیفون‌های ۱۲ رونمایی کرد؛ کوپرتینویی‌ها در آیفون ۱۲ پرو و ۱۲ پرو مکس برخلاف دو گوشی دیگر از یک حسگر اضافی با نام لیدار (LiDAR) استفاده کردند که عملکرد AR و فکوس در شب را بهبود می‌بخشد. حال وب‌سایت DXOMARK که مرجعی برای سنجش کیفیت دوربین به حساب می‌آید، آیفون ۱۲ پرو را در شرایط آزمایشگاهی مورد بررسی قرار داده است و نتایج آن، از عملکرد خوب آیفون ۱۲ پرو حکایت دارد.

Dxomark iphone 12 Pro

در مجموع، دوربین سه‌گانه‌ی آیفون 12 توانسته امتیاز خوب ۱۲۸ را کسب کند و DXOMARK آن را در لیست پنج دوربین برتر تلفن‌های هوشمند قرار داده است. DXOMARK توضیح می‌دهد که امتیاز کلی، شامل نمره‌ی عکاسی ۱۳۵ و نمره ویدئو ۱۱۲ است و از طرف دیگر دوربین آیفون ۱۲ پرو در حالت بزرگ‌نمایی باتوجه‌به زوم اپتیکال ۲ برای و نداشتن دوربین پریسکوپی، عملکرد خوبی را از خود ثبت کرده است.

آیفون 12 پرو با امتیاز کلی ۱۲۸ و با فاصله‌ی ۴ امتیازی نسبت به آیفون ۱۱ پرو مکس در جایگاه چهارم جدول DXOMARK قرار گرفته است؛ نمره کلی بر اساس امتیاز بالای عکاسی ۱۳۵ و نمره ویدیویی بسیار خوب ۱۱۲ بنا شده است و همچنین در بخش بزرگ‌نمایی امتیاز ۶۶ را کسب کرده است.

DXOMARK از فوکوس خودکار و عملکرد فیلم‌برداری آیفون 12 پرو تعریف کرده و ادامه می‌گوید:

در حالت عکاسی، متوجه شدیم که سیستم فوکوس خودکار یکی از مواردی است که عملکرد سریع و دقیقی را در اکثر شرایط ارائه می‌دهد. این دستگاه همچنین برای تصویر پیش‌نمایش خود، امتیاز بسیار خوبی کسب می‌کند و عملکرد آن نسبت به بسیاری از دستگاه‌های پیشرفته‌تر، به تصویر نهایی نزدیکتر است. تنظیمات نوردهی نیز اکثرا خوب است، اما [به‌گفته‌ی] آزمایش‌کنندهای ما دامنه‌ی‌ داینامیکی [تصویر] در محیط‌های کم‌نور و حتی شرایط نوی مناسب، کمی محدود می‌شود. دقت رنگ‌ها در محیط‌های داخلی دقیق است؛ اما سایه‌های رنگی ناخواسته (Color Cast) را مشاهده می‌کنید و اگر از دوربین در شرایط بسیار تاریک عکسبرداری نمی‌کنید، [آیفون ۱۲ پرو] جزئیات خوبی را نیز دراختیار شما قرار می‌دهد؛ [اما] اغلب می‌توانید نویز تصاویر را در محیط‌های داخلی و کم‌نور پیدا کنید. آزمایش‌کنندها همچنین دقت رنگ پوست را دوست داشتند، اما تعادل رنگی سفید ناخواسته را نیز مشاهده کردند. فیلم‌های 4K جزئیات خوبی را نشان می‌دهند و فوکوس خودکار در اکثر موارد حتی در صحنه‌های داینامیکی نیز به خوبی عمل می‌کند. سیستم تثبیت‌کننده نیز بسیار خوب کار می‌کند، هنگام راه رفتن با دوربین در دستان یا هنگام ایستادن در هنگام ضبط، تصاویر را ثابت و روان نگه می‌دارد.

درنهایت وب‌سایت DXOMARK امتیاز خوبی را به آیفون 12 پرو داده است؛ البته این را باید در نظر داشته باشید، اغلب الگوریتم‌ها و آزمایش‌های DXOMARK، زیر سؤال می‌رود و اختلاف‌نظرهایی نیز بر آن وارد می‌شود؛ معمولا کیفیت دوربین یک برسی نسبی است؛ بررسی و اختصاص امتیاز به آن بسیار چالش برانگیز است. این امر به‌ویژه هنگامی خود را نشان می‌دهد که مقیاس ثابتی وجود نداشته باشد و امتیازها بالاتر از ۱۰۰ باشند.

منبع  »  Zoomit

بیشتر بخوانید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا