اخبار روز

فیلم خورشید به کارگردانی مجید مجیدی نماینده ایران در اسکار 2021

هیئت نماینده سینمای ایران در اسکار ، فیلم ایرانی “خورشید” به کارگردانی مجید مجیدی را به عنوان نماینده ایران برای معرفی به اسکار 2021 انتخاب کرد.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه باشید.

رائد فریدزاده ، دبیر و سخنگوی هیئت نمایندگی سینمای ایران در مراسم اسکار 2021 ، روز یکشنبه گفت: “به دلیل تغییر قوانین اسکار بهترین فیلم خارجی زبان و تغییر مهلت شرکت در این دوره به دلیل شیوع ویروس Covid-19 ، کار این کمیته با بررسی 90 فیلم اکران شده ایرانی آغاز شد و سپس کمیته انتخاب لیست 12 فیلم را تهیه کرد. ”

به گفته فریدزاده از میان “خورشید” به کارگردانی مجید مجیدی ، “درخت گردو” به کارگردانی محمد حسین مهدویان و “یلدا: شبی برای بخشش” ساخته مسعود بخشی ، درام مجیدی به عنوان نماینده ایران در مراسم اسکار 2021 برای بهترین فیلم خارجی زبان انتخاب شد.

فیلم “خورشید” در مورد علی 12 ساله و سه دوستش است که برای زنده ماندن و تأمین هزینه های خانواده خود کارهای کوچک و جنایات کوچک انجام می دهند.

در یک اتفاق به موقع ، علی به او سپرده شده است تا یک گنجینه زیرزمینی پنهان را پیدا کند. با این حال ، علی و باندش برای دسترسی به تونلی که گنج در آن دفن شده است ، ابتدا باید در مدرسه نزدیک به نام خورشید، یک موسسه خیریه که سعی در آموزش کودکان خیابانی و کودکان کار دارد ، ثبت نام کنند.

منبع  »  En Isna

بیشتر بخوانید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا