اخبار روز

هک شدن توئیتر رئیس جمهور دونالد ترامپ

ویکتور گرورز ، یک هکر هلندی ، با استفاده از رمز عبور ‘maga2020’ توانست در حساب توئیتر رئیس جمهور دونالد ترامپ در 16 اکتبر 2020 وارد شود (هک شدن توئیتر ترامپ) , طبق گزارشات برای اثبات شاهکار خود ، او یک عکس از صفحه توئیتر را با رسانه هلندی ،Vrij Nederland به اشتراک گذاشت و جعبه گفتگوی ویرایش نمایه را نشان می‌داد که در آن وی می‌توانست نام نمایشی ، عکس نمایه و تصویر روی جلد ترامپ را تغییر دهد.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه باشید.

در مورد این نقض دو جزئیات حیرت انگیز وجود داشت. اولین مورد این بود که فقط 7 بار تلاش شد تا ویکتور گرورز رمز عبور صحیح را حدس بزند ، و دیگر اینکه احراز هویت دو عاملی برای تقویت امنیت در حساب دونالد ترامپ فعال نبود.

هک شدن توئیتر رئیس جمهور دونالد ترامپ
هک شدن توئیتر رئیس جمهور دونالد ترامپ

خوشبختانه برای ترامپ ، ویکتور گورس یک هکر اخلاقی است ، بنابراین به جای آنکه اطلاعاتی را از حساب توئیتر دونالد ترامپ سرقت کند، وی یک ایمیل برای رئیس جمهور دونالد ترامپ ارسال کرد تا به او اطلاع دهد که موفق به هک حساب وی شده است.

اگر گورس قصد سو استفاده داشت ، می‌توانست پرونده رئیس جمهور را که شامل تمام اطلاعات از جمله پیام‌های مستقیم حذف شده است را بارگیری کند.

در زمان نوشتن این مقاله ، Vrij Nederland با توییتر تماس گرفته است و می‌پرسد چرا حساب چنین چهره شناخته شده‌ای با امنیت بیشتری محافظت نمی‌شود. Vrij Nederland گفت که شرکت رسانه‌های اجتماعی هنوز به این سوالات پاسخ نداده اند.

 

منبع: neowin

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا