اخبار روز

پایتون با سبقت از جاوا به عنوان دومین زبان محبوب شد

شاخص به روز شده TIOBE برای ماه نوامبر، پایتون (Python) را به عنوان دومین زبان برنامه نویسی محبوب است که از جاوا سبقت گرفته و جای این زبان برنامه نویسی معروف را گرفته است. زبان برنامه نویسی C جایگاه اول خود را حفظ کرده و حتی در مقایسه با ماه گذشته به محبوبیت خود اندکی افزوده است.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه شوید.

 

پیتر یانسن ، مدیر عامل نرم افزار TIOBE که شاخص TIOBE را اجرا می کند گفت که برای اولین بار در حدود 20 سال گذشته ، C و جاوا (Java) دو موقعیت برتر را ندارند. یانسن گفت كه مردم محبوبیت پایتون را در زمینه های “پررونق” مانند داده كاوی ، هوش مصنوعی و محاسبات عددی قرار می دهند اما به نظر می رسد كه محبوبیت پایتون بیشتر به تقاضای عمومی مربوط می شود.

او کمی بیشتر در توضیح وضعیت گفت:

من معتقدم که محبوبیت پایتون (Python) به تقاضای عمومی مربوط می شود. در گذشته بیشتر فعالیت های برنامه نویسی توسط مهندسان نرم افزار انجام می شد. اما امروزه در همه جا به مهارت برنامه نویسی نیاز است. در نتیجه ، ما به یک چیز ساده نیاز داریم که توسط مهندسان غیر نرم افزار قابل مدیریت است ، چیزی که با چرخه های ویرایش سریع و استقرار ساده قابل یادگیری است. پایتون تمام این نیازها را برآورده می کند.

شاخص TIOBE برای کسانی مفید است که می خواهند بدانند مهارت برنامه نویسی آنها به روز است یا خیر ، همچنین می تواند به شما کمک کند تا در هنگام شروع یک پروژه جدید از کدام زبان برنامه نویسی استفاده کنید. رتبه بندی ها هر ماه یک بار به روز می شود و براساس تعداد مهندسان ماهر در سراسر جهان ، دوره ها و فروشندگان شخص ثالث و همچنین نتایج موتور جستجو است.

هنوز مشخص نیست که آیا پایتون جایگزین C به عنوان زبان شماره یک می شود یا خیر. اما از اواخر سال 2017 به شدت در محبوبیت خود افزوده است ، از طرف دیگر ، C روند نزولی آهسته ای دارد.

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: neowin

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا