اخبار روز

ناوشکن نیروی دریایی ایالات متحده با موشک بالستیک قاره پیما ICBM مقابله کرد

آژانس دفاع موشکی ایالات متحده (MDA) و نیروی دریایی ایالات متحده با استفاده از موشک استاندارد 3-SM (3-SM) Block IIA پرتاب شده از ناوشکن کلاس Arleigh Burke USS John Finn با موفقیت یک موشک ساختگی بالستیک قاره پیما (ICBM) را در لبه فضا منهدم کردند.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه شوید.

 

با گسترش فناوری موشک های بالستیک ، توسعه سیستم های ضد موشکی برای مقابله با تهدیدات گسترده از جانب دشمنان، به یک اولویت اصلی برای سیستم دفاعی ایالات متحده تبدیل شده است. به جای استراتژی جنگ سرد و دیدن تهدیدهای موشکی شوروی، ارتش ایالات متحده یک سیستم دفاعی انعطاف پذیر و هماهنگ را ارائه داده است.

این آزمایش در 16 نوامبر زمانی که یک موشک بالستیک قاره پیما (ICBM) از سایت آزمایش موشکی در جزایر مارشال با هدف قرار دادن آبهای شمال شرقی هاوایی پرتاب شد انجام شده است و برای مقابله با آن، یک موشک 3-SM (3-SM) Block IIA از یک ناوشکن مجهز به Aegis BMD پرتاب شد.

موشک بالستیک قاره پیما (ICBM) از راه دور توسط شبکه ارتباطات مدیریت فرماندهی و كنترل (C2BMC) ، كه عنصر تلفیقی سیستم دفاع موشك بالستیك (BMDS) است ردیابی می شد.

ناوشکن نیروی دریایی ایالات متحده با موشک بالستیک قاره پیما ICBM مقابله کرد 3-SM (3-SM) Block IIA

طبق MDA ، هدف از این آزمایش این بوده است که آیا موشک SM-3 ، که در ابتدا برای انهدام موشک های میان برد طراحی شده بود ، می تواند ICBM را نیز منهدم کند یا خیر.

مدیر MDA ، معاون دریاسالار جان هیل می گوید:

این یک موفقیت خارق العاده و یک نقطه عطف مهم برای برنامه Aegis BMD SM-3 Block IIA بود. ما نشان داده ایم که یک شناور مجهز به موشک SM-3 می تواند موشک های بالستیک قاره پیما را منهدم کند و این گامی در روند پیشرفت لایه دفاعی کشور است. تبریک من به کل تیم آزمایش ، از جمله شرکای نظامی و صنعتی ما ، که کمک کردند ما به این نقطه عطف برسیم.

تست رهگیری موفقیت آمیز را می توانید در فیلم زیر مشاهده کنید.

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: newatlas

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا