امنیتفناوری

افزایش حملات سایبری هکرها به مراکز درمانی و تحقیقاتی

براساس داده های جدید ، حملات سایبری علیه مراکز درمانی و تحقیقاتی بهداشتی خصوصا با شیوع ویروس کرونا COVID-19 تقریباً دو برابر شده است. آماری توسط شرکت امنیت سایبری اینفوسک ارائه شده و مورد تایید وزارت بهداشت ، درمان و خدمات انسانی ایالات متحده قرار گرفته که نشان می دهد از 1 فوریه تا 18 می سال 2020 تعداد 127 مورد شکاف امنیتی در سیستم های مراقبت بهداشتی و بیمارستان های ایالات متحده مشاهده شده است .

افزایش شکاف امنیتی نسبت به سال گذشته :

این موضوع افزایش تقریبا 50 درصدی شکاف امنیتی ( 66 مورد ) در همان بازه زمانی در سال 2019 را نشان می دهد . شرکت امنیتی بیت دفندر به افزایش 60 درصدی مشکلات امنیتی از فوریه تا مارس امسال اشاره کرد .

شکاف امنیتی در سیستم های مراقبت بهداشتی و بیمارستان های ایالات متحده

اطلاعیه های صلیب سرخ درباره ی حملات سایبری :

صلیب سرخ اعلام کرد که از زمان شروع شیوع کرونا COVID-19 ، شاهد افزایش حملات سایبری در مراکز درمانی و بیمارستان ها بوده ایم .

صلیب سرخ روز گذشته نامه ای سرگشاده توسط رویترز منتشر کرد ، این نامه توسط 48 سیاستمدار و مقامات بزرگ از سراسر جهان امضا شده بود که در آن از دولت ها درخواستی مبنی بر محافظت از سیستم های مراقبت بهداشتی و بیمارستان ها در برابر حملات کرده بودند .

استفان دوگن ، مدیر اجرایی موسسه سایبرپیس در بیانیه ای گفت: “طی دو ماه گذشته هر سه روز یکبار حمله سایبری به مراکز درمانی صورت گرفته است.”
سایبرپیس نامه ای را به طور مشترک با صلیب سرخ منتشر کرد. “نامه امروز نه تنها پاسخی به حملات سایبری بلکه پاسخ حمایتی و قوی دولت به آنهاست.”

صلیب سرخ در بیانیه دیگری اعلام کرد: در هفته های اخیر حملات سایبری به مراکز درمانی و تحقیقاتی بهداشتی در جمهوری چک ، فرانسه ، اسپانیا ، تایلند ، استرالیا و ایالات متحده و همچنین سازمان های بین المللی مانند سازمان بهداشت جهانی دیده شده است.
صلیب سرخ همچنین گفت كه “از ابتدای بیماری کرونا COVID-19 ، بیش از 200 واقعه خشونت آمیز علیه كارگران بهداشت و تأسیسات مرتبط با كووید 19 در بیش از 13 كشور ثبت كرده است.”

 

منبع : digitaltrends

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا