فناوری

انجام بزرگترین شبیه سازی شیمیایی بر روی رایانه کوانتومی توسط گوگل

تیمی از محققان هوش مصنوعی کوانتومی گوگل ، بزرگترین شبیه سازی شیمیایی را بر روی یک رایانه کوانتومی انجام داده اند. شیائو یوان از دانشگاه استنفورد مقاله ای با عنوان “چشم انداز” در مورد مزایای بالقوه استفاده از رایانه کوانتومی برای انجام شبیه سازی شیمیایی و کار hdk تیم در مورد AI Quantum ، منتشر شده است.

توسعه پیش بینی فرایندهای شیمیایی با شبیه سازی بر روی رایانه ها برای شیمی دانان سود زیادی خواهد داشت. در حال حاضر ، آنها بیشتر این کار را از طریق آزمون و خطا انجام می دهند.

رایانه های فعلی فاقد مقیاس تابع نمایی که لازمه این چنین کار است و به همین دلیل ، شیمی دانان امیدوار بودند که روزی کامپیوترهای کوانتومی به آنها در درک موارد شیمایی کمک کنند.

البته فناوری رایانه ای کوانتومی فعلی هنوز آماده پذیرش چنین چالشی نیست، اما دانشمندان کامپیوتر امیدوارند که بتوانند در آینده ای نزدیک آنها را به این آمادگی برسانند.

انجام بزرگترین شبیه سازی شیمیایی بر روی رایانه کوانتومی توسط گوگل AI Quantum

شرکت های بزرگی مانند گوگل در حال تحقیق برای استفاده از رایانه های کوانتومی هستند.

تیم AI Quantum تلاش خود را بر روی شبیه سازی یک فرآیند شیمیایی ساده (تقریب هارتری-فاک ) در یک سیستم شیمیایی واقعی انجام دادند. در این فرآیند، یک مولکول دیازن تحت واکنش با اتم های هیدروژن متمرکز شده و منجر به تغییر پیکربندی آن شد.

فهمیدن چگونگی برنامه ریزی سیستم کوانتومی Sycamore گوگل، کار دشواری نبود ولی قسمت سخت کار این بود که چگونه می توان از دقیق بودن نتایج اطمینان حاصل کرد زیرا رایانه های کوانتومی به طور مشهوری مستعد خطا هستند.

آنها این کار را با جفت شدن سیستم کوانتوم با یک کامپیوتر کلاسیک برای تجزیه و تحلیل نتایج ارائه شده توسط دستگاه Sycamore و سپس برای ارائه پارامترهای جدید انجام دادند. این تیم همچنین از دو سیستم دیگر نیز استفاده کرد که هر دو در جهت محاسبه نتایج برای تشخیص و رفع خطاها بودند.

 

منبع: phys

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا