فناوری

دلفین های روباتیک به آکواریوم چینی می آیند و دقیقاً شبیه واقعیت هستند

دلفین های روباتیک به آکواریوم چینی می آیند و دقیقاً شبیه واقعیت هستند

این آکواریوم‌ها به زودی می‌توانند محل زندگی دلفین‌های انیماتروژیک و دلفین های روباتیک باشند و بازدیدکنندگان نیز نمی‌توانند به سرعت و به راحتی تفاوت این روبات‌ را با دلفین‌های معمولی تشخیص دهند. Edge Innovations، یک شرکت در نیوزیلند، در حال ترکیب هوش مصنوعی و انیمیشن برای پرورش یک باغ وحش یا آکواریوم روباتیک و هوشمند است.

ایده‌ای که می‌تواند مخاطرات زندگی حیوانات را به حداقل برساند.این دلفین های روباتیک از راه دور کنترل می‌شوند و می‌توانند به جای دلفین‌های واقعی مورد استفاده قرار بگیرند. این روبات‌های دلفینی را می‌توانید با ۲۶ میلیون تومان خریداری کنید.

راجر هولزبرگ، طراح این دلفین‌ها به گاردین گفت: «صنعت پارک دریایی به دلیل نگرانی‌های اخلاقی و هزینه حیوانات زنده به شدت مورد توجه است،اما با روش‌های جدید می‌توان این مشکلات را به حداقل رساند.» بازدید از پارک دریایی و دیدن نمایش با دلفین‌های زنده می‌تواند برای افراد هیجان انگیز و آموزشی باشد، اما برای سلامتی حیوانات مضر است.

شرکت نیوزلندی Edge Innovations دلفین‌های روباتیکی را طراحی کرده است که بر اساس واقعیت مجازی کار می‌کنند و در آکواریوم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دلفین‌های روباتیک ارزان نیستند. طبق گزارش گاردین، احتمالاً هرکدام حدود ۲۶ میلیون دلار هزینه دارند. Edge Innovation ادعا می‌کند که دلفین‌های روباتیک دوام بیشتری خواهند داشت و همانند پستانداران بزرگ اقیانوس، شرایط خاصی برای نگهداری ندارند. استفاده از انیمیشن الکترونیکی می‌تواند در بلند مدت “پایدار، ایمن و سودآور” باشد.

این روبات‌ها نه تنها روشی انسانی‌تر برای تجربه تعامل با موجودات دریایی ارائه می‌دهند، بلکه این شرکت آینده‌ای را برای انیمیشن‌های الکترونیکی فراتر از آکواریوم‌ها می‌بیند. وب سایت Edge Innovation هتل‌ها، سفر‌های دریایی، مراکز تجاری و موزه‌ها را به عنوان سایر مکان‌های بالقوه معرفی می‌کند قصد ندارد فقط با دلفین‌ها متوقف شوند. این وب سایت از کوسه‌های سفید بزرگ و اژد‌ها دریایی به عنوان گزینه‌های دیگر در آینده یاد می‌کند.

دلفین Animatronic. نوآوری Edge

دلفین‌های روباتیک به طرز تکان دهنده‌ای واقع بینانه هستند و به راحتی می‌توانند با دلفین واقعی اشتباه شوند. هر یک از دلفین‌ها تقریبا ۶۰۰ پوند وزن دارند. روبات‌ها از راه دور کنترل می‌شوند و با یک بار شارژ می‌توانند تا ده ساعت دوام بیاورند. آن‌ها برای آکواریوم روباتیک جدید در چین ساخته می‌شوند.

منبع:businessinsider

دیدگاهتان را بنویسید