فناوری

مایکروسافت در حال مذاکره با ByteDance برای خرید TikTok

مایکروسافت تأیید کرده است که مذاکرات مربوط به خرید TikTok را با ByteDance ادامه خواهد داد و اظهار داشت که این مذاکرات را تا پایان سپتامبر سال 2020 به پایان خواهد رساند.

شرکت مایکروسافت روز یکشنبه 12 مرداد در یک وبلاگ گفت که پس از بحث و گفتگو میان مدیر عامل مایکروسافت Satya Nadella و رئیس جمهور آمریکا ترامپ ، این غول رایانه قصد ادامه مذاکرات با ByteDance ، شرکت اصلی TikTok را دارد.

ترامپ روز جمعه هواداران مستقر در آمریکا را درباره این برنامه محبوب رسانه های اجتماعی شوکه کرد . او به خبرنگاران گفت که قصد ممنوع کردن این نرم افزار را دارد.
اما پست روز یکشنبه شرکت مایکروسافت حاکی از آن است که ترامپ می تواند در توافق بین ByteDance و مایکروسافت بی طرف باشد و این روند تضمین می کند این برنامه در ایالات متحده در دسترس باشد.

با در نظر گرفتن این موضوع که ByteDance در چین مستقر است ، ترامپ با ابراز نگرانی از امنیت برنامه گفت : TikTok می تواند داده های کاربر را به طور بالقوه در دست دولت چین قرار دهد.
اما ByteDance همیشه ادعا کرده است که این موضوع هرگز نمی تواند اتفاق بیفتد.

مایکروسافت در حال مذاکره با ByteDance برای خرید TikTok
 

مایکروسافت در پست خود در روز یکشنبه اظهار داشت که کاملاً به نگرانی های رئیس جمهور اهمیت داده و از ایشان قدردانی می کند . این شرکت افزود که متعهد می شود شرکت TikTok را به شرط بررسی کامل امنیتی و ارائه منافع اقتصادی مناسب به ایالات متحده ،خریداری کند.

این شرکت ادامه داد : مایکروسافت به سرعت و طی چند هفته آینده با شرکت اصلی TikTok ، بایت دنس ، مذاکره کرده و این مباحث را حداکثر تا 15 سپتامبر سال 2020 به نتیجه می رساند.

مایکروسافت گفت : می تواند اطمینان حاصل كند كه همه داده های خصوصی کاربران آمریکایی TikTok به سرور های ایالات متحده منتقل شده و در آنجا باقی می مانند. این شرکت همچنین اطمینان می دهد که این داده ها پس از انتقال ، از سرورهای خارج از کشور حذف می شوند.

این شرکت خاطرنشان كرد كه مذاکرات مایکروسافت جهت خرید TikTok با ByteDance مقدماتی بوده و نمی توان اطمینان داشت كه این معامله انجام خواهد شد. این شرکت خطاب به مردم گفت که منتظر بروزرسانی های بعدی نباشند تا نتیجه نهایی مذاکرات حاصل شود.

مایکروسافت افزود : در حالی که مذاکرات با ByteDance ادامه خواهد داشت ، ارتباط نزدیکی با دولت ایالات متحده آمریکا از جمله با رئیس جمهور ترامپ برقرار خواهد کرد.

منبع : DigitalTrends

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا