اخبار فناوریفناوریویژه

مایکروسافت ۱۸۰۰ ایموجی سه بعدی را به آفیس و تعدادی از برنامه‌های دیگر افزود

تابستان گذشته، مایکروسافت Clippy را به عنوان بخشی از به‌روزرسانی گسترده‌ با از بیش از 1800 ایموجی به آفیس و تعدادی از برنامه‌های کاربردی دیگر بازگرداند. برای فعال کردن ایموجی، به منوی تنظیمات برنامه بروید، سپس به بخش «About» بروید و روی «Public Preview» کلیک کنید.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه شوید.

به گزارش engadget، اگر سرپرست فناوری اطلاعات شما قابلیت پیش نمایش ویژگی‌های جدید را غیرفعال کرده باشد، ممکن است آن گزینه را برای فعال کردن مشاهده نکنید. در غیر این صورت، در هر پلتفرمی که می‌توانید از تیم‌های مایکروسافت از جمله macOS و iOS استفاده کنید، می‌توانید شکلک‌های سه بعدی را مشاهده کنید. هنگامی که آن‌ها را فعال کردید، در چت و کانال‌ها و همچنین در واکنش‌ها ظاهر می‌شوند. برخی از شخصیت‌ها دارای انیمیشن هستند، و وقتی صحبت از ایموجی با رنگ پوست می‌شود، شش گزینه برای انتخاب خواهید داشت.

زمانی که مایکروسافت برای اولین بار ایموجی فلوئنت را معرفی کرد، اعلام کرد که هدفش طراحی شخصیت‌هایی است که نحوه کار مردم در قرن بیست و یکم را بهتر نشان دهند. بسیاری از محیط‌های کاری به صداقت‌های عاطفی اهمیت می‌دهند و این شخصیت‌ها به این ویژگی‌ها تمایل دارند. این شرکت می‌گوید: از آنجایی که سر زنده بودن یا بسیار رسا بودن برای همه آسان نیست، ایموجی‌ها بهترین کمک‌کننده در این موضوع هستند.”

مایکروسافت که غول اصلی بازار نرم افزار به شمار می رود با هدف به چالش کشیدن گوگل تصمیم به عرضه رایگان نسخه اینترنتی آفیس گرفت.

گوگل با عرضه نرم افزار Google Docs این اجازه را به کاربران وب داد که بدون نیاز به استفاده از یک برنامه از پیش نصب شده بر روی یک رایانه فیزیکی بتوانند فایلهای نوشتاری خود را در یک فضای آنلاین نوشته و ذخیره کنند.

براساس گزارش رویترز، این عملکرد جدید که می توانست آفیس مایکروسافت، پرفروش ترین نرم افزار دنیا را در معرض خطر جدی قرار دهد غول نرم افزاری را بر آن داشت تا راه حل مناسبی برای رقابت با گوگل ارائه کند.

بسته نرم افزاری آفیس در حال حاضر 500 میلیون کاربر در سراسر دنیا دارد و نرم افزار وب Google Docs در مدت چهار سال موفق شده است 25 میلیون کاربر را به ثبت برساند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا