فناوری

وسترن دیجیتال با هارد دیسک های WD Red 5400 RPM خریداران را گیج کرد

یکی از مشخصات کلیدی موجود در هر هارد دیسک سرعت چرخش آن است که با 5400 دور در دقیقه و 7200 دور در دقیقه  شناخته شده ترین سرعت چرخش هستند. با این حال، وسترن دیجیتال (Western Digital) با طبقه بندی برخی از درایو های 7200 دور در دقیقه خود به عنوان”کلاس 5400 دور در دقیقه” خریداران را دچار سردر گمی کرد.

در ادامه با ما در نبض دیجیتال همراه باشید.

همانطور که Ars Technica گزارش می دهد، وسترن دیجیتال برخی از هارد دیسک های WD Red Network Attached Storage خود را در کلاس”5400 RPM ” قرار داده است که در 5400 دور در دقیقه می چرخد.

وسترن دیجیتال با هارد دیسک های WD Red 5400 RPM خریداران را گیج کرد
وسترن دیجیتال با هارد دیسک های WD Red 5400 RPM خریداران را گیج کرد

حتی سیستم عامل موجود در درایوها نیز 5400 دور در دقیقه را گزارش می دهد، اما تجزیه و تحلیل طیفی انجام شده، تأیید می کند که این درایوها در واقع در 7200 دور در دقیقه می چرخند.

اگر چه ممکن است بسیاری از مصرف کنندگان از پیدا کردن هارد دیسکی که فکر می کردند در 5400 دور در دقیقه می چرخد ولی واقعاً سریعتر از آنچه که فکر می کردند می چرخد و این به معنای عملکرد بالاتر بوده، خوشحال هستند، ولی اینطور نیست و عواقب دیگری نیز در پی دارد.

سرعت چرخش بیشتر به این معنی است که انرژی بیشتری توسط این درایوها استفاده می شود و سر و صدای بیشتری تولید می کنند.

در هارد دیسک های موجود در بازار که در حال حاضر به فروش می رسند هر دو استفاده از انرژی و میزان سر و صدا مهم هستند و مسلماً این اهمیت بیشتر از میزان عملکرد است.

بنابراین استفاده از “5400 RPM Class” گمراه کننده به نظر می رسد و پاسخ رسمی Western Digital به روشن شدن این وضعیت کمک چندانی نمی کند.

وسترن دیجیتال برای محصولات منتخب، به جای انتشار سرعت های اسپیندل خاص، چندین سال سرعت RPM را در یک کلاس منتشر کرده است.

به نظر می رسد وسترن دیجیتال می تواند به راحتی با روشن کردن سرعت اسپیندل به عنوان بخشی از مشخصات ذکر شده هر درایو، هرگونه سردرگمی را از بین ببرد.


منبع: pcmag

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا