اخبار فناوریفناوری

گوگل به دنبال اضافه کردن مکانهای چراغ راهنمایی در Google Maps است

علائم راهنمایی و رانندگی برای میلیونها راننده در سرتاسر جهان یک امر ضروری است. این هفته گوگل تأیید کرد که در حال آزمایش بر روی ویژگی های مکان های چراغ راهنمایی برای آسانتر شدن سفر کاربران است. بسیاری از رانندگان غالباً برای پیدا کردن سریعترین یا کوتاهترین مسیر به مقصد خود از توصیه های GPS کمک میگیرند. اما اغلب چراغ راهنمایی برای کاربران و Google Maps ایجاد مزاحمت می کند.

گاهی اوقات به دلیل ترافیک سنگین در بزرگراه ها استفاده از مسیرهای محلی باعث سریع تر رسیدن به مقصد می شود. اما عدم اطلاع از ترافیک به دلیل وجود چراغ های راهنمایی در مسیرهای محلی به شدت دردسر ساز است. بنابراین معرفی مکان های چراغ راهنمایی برای کاربران Google Maps خبر خوشایندی است.

اگرچه این خبر به طور رسمی اعلام نشده است اما نمایش چراغ راهنمایی حداقل در برخی از مکان های برنامه Google Maps برای کاربران ظاهر شده است که به نظر می رسد گوگل قبل از تایید رسمی، این ویژگی را آزمایش می کند.

گوگل به دنبال اضافه کردن مکانهای چراغ راهنمایی در Google Maps است GPS

گفته می شود گوگل در نیویورک ، سان فرانسیسکو ، لس آنجلس و شیکاگو در حال آزمایش این ویژگی است. اما Google اولین شرکتی نیست که مکان های چراغ راهنمایی را ارائه می دهد. با راه اندازی iOS 13 در سال گذشته ، اپل مپ سیگنال راهنمایی و رانندگی و مکان های چراغ راهنمایی را به برنامه خود اضافه کرده است.

Google Maps و تمام برنامه های مشابه از سیستم GPS استفاده می کنند. GPS نه تنها برای پیمایش خودکار بلکه برای اهداف متنوعی از جمله عملیات نظامی ، امداد رسانی در برابر سوانح و مأموریت های جستجوی و نجات اضطراری ، سیستم های شناسایی زلزله ، نقشه برداری ، موقعیت جغرافیایی ، جغرافیایی عکاسی ، رباتیک و ارزیابی شیوع بیماری استفاده می شود.

سیستم ردیابی GPS از دو ماهواره تشکیل شده است و برای اطمینان از دقیق ترین داده های موقعیت یابی ، واحدهای GPS باید حداقل با چهار ماهواره ارتباط برقرار کنند. کوه ها ، ساختمان ها و هوای شدید می توانند دقت آن را به خطر بیاندازند.

یک پروژه چند میلیارد دلاری در حال انجام است که ماهواره های دقیق تری را به مدار GPS وارد کنند. در حال حاضر ، دقت GPS در حدود 16 پا است در حالی که دقت سیستم جدید در حدود 3 پا خواهد شد که باید تا سال 2023 کاملاً عملیاتی شود.

منبع: techxplore

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا