فناوری

ساخت کوادکوپتر جدید Aertos 130IR برای مصارف صنعتی

اگر تا به حال پرواز با کوادکوپتر (هواپیمای بدون سرنشین یا پهپاد) ارزان قیمت مورد استفاده در منزل را امتحان کرده باشید، می‌دانید که این پهپاد‌ها به راحتی می‌توانند به دیوارها یا مبلمان برخورد کنند. حال تصور کنید که با یک پهپاد صنعتی بسیار گران تر، همین کار را می‌کنید. به این دلایل و به منظور رفع نواقص، کوادکوپتر Aertos 130IR جدید ساخته شده که بسیار قوی، دقیق و با دوام می‌باشد.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه باشید.

کوادکوپتر Aertos 130IR که توسط شرکت Digital Aerolus مستقر در کانزاس ساخته شده است، دارای بدنه کامپوزیت الیاف کربن با دسته‌های محکم، پوشش محافظ در اطراف چهار پروانه خود و یک آرایش همه جهته از 9 سنسور شامل LiDAR و واحدهای حس عمق است.

این سنسورها نه تنها به پهپاد امکان انجام نقشه برداری را می‌دهند، بلکه به آن کمک می‌کنند تا موقعیت خود را در فضای سه بعدی حفظ کند – این ویژگی به ویژه در تنظیماتی که GPS کار نمی‌کند بسیار مهم است.

130IR علاوه بر این به یک نورافکن LED، دوربین نوری Sony RX011 4K / 30fps سوار بر گیمبال و دوربین مادون قرمز FLIR Boson 320 مجهز شده است. یک دوربین جداگانه FPV (نمای اول شخص) فیلم را بطور زنده به اپراتور منتقل می‌کند، اگرچه کوادکوپتر نیز می‌تواند به صورت مستقل پرواز کند.

ساخت کوادکوپتر جدید Aertos 130IR برای مصارف صنعتی
ساخت کوادکوپتر جدید Aertos 130IR برای مصارف صنعتی

 

وزن کلی کوادکوپتر 5.9 پوند (2.7 کیلوگرم) می‌باشد. ابعاد آن 21 اینچ (533 میلی متر) است و زمان پرواز با هر بار شارژ باتری لیتیوم یونی 4500 میلی آمپر ساعت / 22.2 ولت، 10 دقیقه می‌باشد. این پهپاد با سه عدد از این باتری‌ها ارائه می‌شود.

به گفته سازندگان آن، برنامه‌های احتمالی Aertos 130IR می‌توانند نقشه برداری و یا بازرسی داخلی نیروگاه‌ها ، معادن ، دودکش‌ها ، پل‌ها و لوله‌ها باشند.

منبع  »  newatlas

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا