اخبار فناوریفناوریویژه

اپل و آمازون، شبکه اجتماعی پارلر را از App Store و AWS را به حالت تعلیق درآوردند!

اپل و آمازون، اپلیکیشن پارلر را از App Store و سرویس میزبانی وب مربوطه خود به حالت تعلیق درآوردند و گفتند: این سرویس شبکه اجتماعی محبوب کاربران، متمایل به جلوگیری از انتشار پست های تحریک آمیز و حاوی محتوای خشونت آمیز نیست. در ادامه با نبض دیجیتال همراه باشید.

اقدام اپل و آمازون به دنبال اقدامی مشابه توسط Alphabet’s Google در روز جمعه رخ داد. پارلر مورد حمایت بسیاری از طرفداران دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا می باشد که روز جمعه به طور دائم از تویتر حذف شد و به عنوان پناهگاه برای افرادی که از توییتر اخراج می شوند، در نظر گرفته می شود.

اپل روز شنبه در بیانیه ای گفت: “ما پارلر را از App Store به حالت تعلیق درآورده ایم تا آنها این مسائل را حل كنند.”

آمازون، پارلر را از واحد خدمات آمازون وب (AWS) خود به دلیل نقض شرایط خدمات AWS با عدم مقابله موثر با افزایش مداوم محتوای خشونت آمیز معلق کرد.

ایمیل مشاهده شده توسط رویترز نشان داد که AWS قصد دارد حساب پارلر را از روز یکشنبه، ساعت 11:59 بعد از ظهر PST (1:29 بعد از ظهر IST) به حالت تعلیق درآورد.

جان ماتز، رئیس اجرایی پارلر، با انتقاد از آمازون، گوگل و اپل گفت که این یک تلاش هماهنگ است و به دلیل ممنوع شدن ترامپ از سایر پلتفرم های رسانه های اجتماعی، بیشترین آسیب را به این شبکه اجتماعی وارد می کند.

وی در پستی در پارلر گفت: “این احتمال وجود دارد كه پارلر به مدت یك هفته در اینترنت در دسترس نباشد.”

وی افزود: “این یک حمله هماهنگ شده توسط غول های فناوری برای از بین بردن رقابت در بازار بود … شما می توانید انتظار داشته باشید که جنگ علیه رقابت و آزادی بیان ادامه یابد، اما ما را حساب نکنید.”

بیشتر بخوانید:

منبع
gadgets

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا