فناوری

Microsoft Edge برای لینوکس در اکتبر 2020 راه اندازی می شود

مرورگر Microsoft Edge مبتنی بر Chromium که در ژانویه 2020 در ویندوز و macOS راه اندازی شد، به طور رسمی برای لینوکس راه اندازی شد.

در ادامه با ما در نبض دیجیتال همراه باشید.

مایکروسافت طی یکی از سخنرانی های اصلی در Ignite رسماً تأیید کرد که Edge برای لینوکس تقریباً آماده است و کاربران باید بتوانند اولین ساخت را در ماه آینده بگیرند.

در حالی که مایکروسافت اج جدید قرار است ماه آینده در پیش نمایش فنی منتشر شود، اما هیچ تاریخی از طرف مقامات مایکروسافت اعلام نشده است.

در حال حاضر، ما تاریخ انتشار نداریم، اما احتمالاً در هفته دوم یا سوم اکتبر با انتشار Patch Tuesday و به روزرسانی های امنیتی، این تاریخ عرضه می شود.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، Microsoft Edge برای همه سیستم عامل های دیگر از جمله Windows، macOS، iOS، Android در دسترس است و اکنون نوبت به لینوکس میباشد.

 

Microsoft Edge برای لینوکس در اکتبر 2020 راه اندازی می شود
Microsoft Edge برای لینوکس در اکتبر 2020 راه اندازی می شود

 

کاربران لینوکس که از Chrome استفاده می کنند ممکن است بخواهند Microsoft Edge را انتخاب کنند زیرا کنترل بیشتری بر حریم خصوصی و امنیت ارائه می دهد.

هنگامی که با Chrome مقایسه می شود، Microsoft Edge سریعتر است و مرورگر همچنین جریان بهتر از Chrome را انجام می دهد.

به عنوان مثال، Edge به شما امکان می دهد Netflix را با کیفیت 1080p پخش کنید در حالی که Chrome شما را به 720p محدود می کند.

Microsoft Edge برای لینوکس در اکتبر 2020 راه اندازی می شود

مایکروسافت همچنین خاطرنشان کرد که آنها روی ویژگی هایی کار خواهند کرد که به متخصصان فناوری اطلاعات کمک می کند تا تجربه مرور کاربران در سازمان را مدیریت کنند.

اگرچه Microsoft Edge می تواند به عنوان یک گزینه عالی برای Chrome در لینوکس معرفی شود، اما مطمئناً جالب خواهد بود که وقتی Edge بالاخره در جامعه لینوکس منتشر شد.

در Ignite 2020، مایکروسافت همچنین تأیید کرد که Edge برای ویندوز و سایر سیستم عامل ها در اواخر امسال یک سری PDF و ویژگی های امنیتی جدید را به ارمغان می آورد.


منبع: windowslatest

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا