تلفن هوشمندفناوری

T-Mobile با آوردن فناوری VoLTE تلفن های قدیمی را از شبکه خود خارج می کند

T-Mobile در حال آماده سازی برای نسل آینده 5G است و برای ایجاد فضای لازم ، شروع به خارج کردن تلفن های منسوخ از شبکه های خود می باشد. طبق اسناد به دست آمده توسط پلیس آندروید ، غول مخابراتی T-Mobile به زودی به تلفنهایی نیاز دارد تا از فناوری ای به نام Voice Over LTE (VoLTE) برای اتصال به شبکه خود پشتیبانی کند.

مشترکان دارای تلفنهای ناسازگار با این فناوری و فناوری 5G ، اتصال سلولی را به این زودی ها از دست نخواهند داد ، اما پیش بینی می شود پیش از ژانویه 2021 نیازمند به روز رسانی تلفن خود شوند.
با این حال ، براساس اسناد داخلی ، T-Mobile تقریباً بلافاصله از 4 آگوست فعالیتهای جدید غیر VoLTE را متوقف خواهد کرد.

در حالی که T-Mobile برای خروج این مشترکان زمان مشخصی را تأیید نکرده ، به پلیس آندروید گفت : با گذشت زمان برخی از فناوری های قدیمی را حذف کرده تا ظرفیت بیشتری را برای LTE و 5G آزاد کند.

به منظور آماده سازی آن و دادن بهترین تجربه به مشتریان ،خطوط جدید و فعال T-Mobile به دستگاهی سازگار با VoLTE نیاز دارند.
گفته می شود که این حرکت مشترکین اپراتور مجازی T-Mobile – مترو – را که قبلاً تحت عنوان MetroPCS و Sprint شناخته می شدند ، تحت تأثیر قرار می دهد.

T-Mobile به دنبال حرکت مشابه AT&T که دیروز شروع به اطلاع رسانی کرد به مشتریان غیر VoLTE خود هشدار داد که اگر قبل از اوایل سال 2022 تلفن خود را تلفنی جدید و سازگار ارتقا ندهند ، خدمات این شرکت را از دست خواهند داد.
به طور مشابه ، Verizon دیگر تلفن هایی که از LTE پشتیبانی نمی کنند را فعال نخواهد کرد و در حال خاموش کردن شبکه 3G خود است.

T-Mobile با آوردن فناوری VoLTE ( Voice Over LTE ) تلفن های قدیمی را از شبکه خود خارج می کند

VoLTE ( Voice Over LTE ) یک فناوری جدید نیست و سالهاست که از آن استفاده می شود.
T-Mobile ابتدا بیش از نیم دهه پیش در سال 2014 ، پشتیبانی VoLTE را برای شبکه خود به کار برد.
و اکنون تلفن ها حداقل در ایالات متحده ، سالهاست که با فناوری VoLTE کار می کنند و به سختی می توانید تلفن های ناسازگار با این فناوری را در بازار امروز پیدا کنید.

T-Mobile به خودی خود فروش تلفن های غیر VoLTE را متوقف کرده و امروزه تمامی مدل های موجود در ترکیب آن دارای VoLTE هستند.
این بروزرسانی تنها بر درصد کمی از کاربرانی که تلفن های بسیار قدیمی از جمله iPhone 5S یا پایین تر دارند و یا تلفن هایی که از کشورهای دیگر وارد شده اند ، تأثیر می گذارد.

منبع » DigitalTrends

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا