فناوری

به روزرسانی ویندوز 10 اکتبر 2020 با منوی استارت جدید

در به روزرسانی جدید ویندوز 10 اکتبر 2020 برخی از تغییرات جالب توجه توسط مایکروسافت انجام شده است؛ از جمله منوی شروع اصلاح شده، برخی از تغییرات Alt Tab و بسته نرم افزاری به روز شده Microsoft Edge که توسط Chromium ارائه شده است.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه باشید.

البته بیشترین پیشرفت بصری، منوی استارت اصلاح شده است. آخرین نسخه مایکروسافت رنگ ثابت پشت آرم های برنامه را از بین می برد و اکنون یک پس زمینه شفاف اعمال می کند. نتیجه نهایی یک منوی استارت است که از لحاظ عملکردی با نسخه قبلی یکسان بوده اما برای پیدا کردن برنامه های خود، جستجو را بسیار آسان تر کرده است.

علاوه بر منوی شروع اصلاح شده و به منظور ایجاد ظاهری صاف و زیبا، اکنون رنگ پس زمینه منوی استارت، کاشی های زنده ( Live Tiles ) و سایر موارد ظاهری بیشتر با پس زمینه و طرح زمینه شما ست شده است.

به روزرسانی ویندوز 10 با منوی شروع اصلاح شده و جدید
به روزرسانی ویندوز 10 با منوی شروع اصلاح شده و جدید

 

در ویندوز 10، مایکروسافت تجربه تبلت را ارتقا داده است. وقتی صفحه کلید برداشته می شود یا رایانه روشن است، دستگاه های 2 در 1 مانند Surface Pro 7 اکنون به طور پیش فرض و خودکار به حالت تبلت تبدیل می شوند، بدون اینکه دستگاه از شما بخواهد چنین کاری انجام دهید. مایکروسافت خاطرنشان می کند که این برای کمک به شما در روند کار است.

اکنون اعلان ها دارای آیکون های نرم افزاری در بالا هستند تا پیمایش و شناسایی آنها آسان باشد، نوار وظیفه برنامه های اخیر ویندوز 10 حذف شده است و اینکه آیا از یک نوت بوک 2 در 1 استفاده می کنید، حالت تبلت دیگر هشدار را نمایش نمی دهد.

به روزرسانی جدید ویندوز 10 اکتبر 2020 با یک نسخه متغیر شروع می شود که نصب آن سریع بوده و طولانی نیست. اگر پیشرفت های عمده در حالت تبلت را دوست ندارید می توانید آن را حذف کنید، بنابراین هیچ بهانه ای برای عدم به روزرسانی به این نسخه وجود ندارد.

منبع  »  phoneworld

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا