فناوریگجتنرم افزار و سخت افزارویژه

با فناوری بی سیم شیائومی دیگر نیاز به شارژ ندارید

غول گوشی های هوشمند (شیائومی) فناوری بی سیم جدیدی به نام Mi Air Charge را معرفی کرده است که می تواند تلفن هوشمند شما را از آن طرف اتاق روشن کند و یا به محض ورود به اتاق، با سیستم نصب شده در خانه، سطح باتری گوشی شما شروع به افزایش کند.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه شوید.

 

شایان به ذکر است که این نوع فناوری سالهاست که در دست تولید است اما هیچ کس هنوز نتوانسته آن را به بازار عرضه کند. شیائومی پس از سال ها تلاش توانسته نسخه اولیه Mi Air Charge خود را مرفی کند. شیائومی می گوید شارژ بی سیم در مقیاس اتاق اکنون با فناوری بی سیم جدیدش به حقیقت پیوسته است.

در داخل جعبه Mi Air Charge که شیائومی به نمایش گذاشته است پنج آنتن تداخل فازی وجود دارد که وظیفه آنها پیدا کردن موقیت تلفن هوشمند شما در اتاق است. یک آرایه کنترل فاز که از 144 آنتن دیگر تشکیل شده، یک امواج به پهنای میلی متری را به تلفن شما می فرستد.

شیائومی به جای اینکه سیگنال ها را در تمام جهات یک اتاق پراکنده کند از طریق تکنیکی به نام Beamforming به منظور هدایت سیگنالهای بی سیم به سمت دستگاه خاصی استفاده می کند. این فناوری، شارژ 5 واتی را در محدوده چند متری فراهم می کند.

تلفن گیرنده همچنین برای کار کردن به اجزای مناسب تعبیه شده است: یک آنتن مخصوص برای ارسال موقعیت تلفن و یک گیرنده متشکل از 14 آنتن جداگانه برای تبدیل سیگنال موج میلی متری به انرژی ای که باتری تلفن می تواند برای شارژ استفاده کند.

جعبه Mi Air Charge می تواند همزمان چندین دستگاه را به صورت بی سیم شارژ کند. شیائومی اذعان دارد که گجت های خود نظیر ساعت های هوشمند ، بلندگوها ، چراغ های رومیزی و سایر محصولات خانه هوشمند، همه می توانند از این مزایا بهره مند شوند.

شیائومی هنور در مورد زمان عرضه یا قیمت سیستم Mi Air Charge اطلاعاتی را منتشر نکرده است. در حال حاضر این شرکت اعلام کرده است که در مرحله آزمایشی این فناوری است.

 

بیشتر بخوانید:

 

 

منبع: newatlas

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا