اخبار خودروخودروویژه

اتومبیل بدون راننده Halo به زودی به لاس وگاس می آید

استارت آپ اتومبیل بدون راننده Halo از سرویس های جدیدی است که اواخر امسال به لاس وگاس می آید. Halo یک ناوگان از وسایل نقلیه الکتریکی کنترل شونده از راه دور است که از شبکه 5G T-Mobile استفاده می کند.

در ادامه با نیض دیجیتال همراه شوید.

 

استارت آپ اتومبیل بدون راننده Halo یک قدم بزرگ در جهت تحقق وعده های رانندگی از راه دور با 5G است. اتومبیل های بدون راننده هالو از T-Mobile 5G  و با کمک گرفتن از شبکه هوش مصنوعی استفاده می کرد.

اتومبیل های بدون راننده هالو با استفاده از رانندگان از راه دور، وسایل نقلیه هوشمند را به موقعیت مسافران منتظر می رساند و پس از آن، وسیله نقلیه از حالت کنترل از راه دور خارج شده و مسافر با رانندگی به مقصد مورد نظر می رسد و دوباره وسیله نقلیه به حالت کنترل از راه دور رفته و توسط رانندگان از راه دور به مقصد جدید هدایت می شود.

اتومبیل های بدون راننده Halo در حال حاضر به صورت آزمایشی در شهر لاس وگاس اجرا می شود.

در لاس وگاس هیچ محدودیتی برای اجرای برنامه های خودروهای بدون راننده و خودمختار وجود ندارد. اخیرا یک سرویس تاکسی بدون راننده در شهر راه اندازی شده است. سرویس Halo کمی متفاوت است و با استفاده از یک راننده از راه دور به همراه مکانیزم “Advanced Safe Stop” ، در صورت شناسایی خطر به صورت اتوماتیک ماشین را متوقف می کند.

وسایل نقلیه الکتریکی کنترل شونده از راه دور یکی از وعده های 5G بوده است که با سرعت و تأخیر کمتری با اتصال به 5G قادر به ارائه سرویس است. اما شبکه های موجود هنوز برای تحقق بخشیدن به این وعده ،آماده نیست.

 

 بیشتر بخوانید:

 

منبع: theverge

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا