بازی

گوگل سه برنامه معروف برای کودکان را به دلیل نقض حریم خصوصی حذف کرد

شورای بین المللی پاسخگویی دیجیتال (IDAC) اشاره کرد که سه برنامه گوگل که برای کودکان طراحی شده است حریم خصوصی کاربران را نقض می‌کنند. پس از برجسته شدن موارد نقض ، Google سه برنامه معروف کودکان را از فروشگاه بازی (Play Store) حذف کرد. سه برنامه حذف شده عبارتند از: Princess Salon ، Number Coloring و Cats & Cosplay.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه شوید.

 

این برنامه‌ها توسط بیش از 20 میلیون کاربر بارگیری شده اند. طبق IDAC ، این برنامه‌ها در مورد کدگذاری هیچ قانونی را نقض نمی‌کنند، اما در چارچوب برنامه‌ها مشکلاتی وجود دارد. این برنامه‌ها از SDK‌های Unity ، Umeng و Appodeal استفاده کردند. این کیت‌های ظاهر کننده عکس موضوع اصلی این نقص‌ها هستند.

Google بلافاصله پس از گزارش IDAC ، برنامه‌های Princess Salon ، Number Coloring و Cats & Cosplay را از فروشگاه بازی (Play Store) حذف کرده است.

سخنگوی گوگل گفت: ما می‌توانیم تأیید کنیم که برنامه‌های ارجاع شده در گزارش حذف شده اند. هر وقت برنامه‌ای را یافتیم که خط مشی‌های ما را نقض می‌کند ، فورا اقدام می‌کنیم.

IDAC در وبلاگ خود توضیح می‌دهد ، AAID شناسه منحصر به فرد Android است که برای تبلیغات استفاده می‌شود و برخلاف شناسه Android (شناسه منحصر به فرد دیگر Android) ؛ کاربران توانایی تنظیم مجدد AAID خود را دارند. با این حال، هنگامی که AAID با شناسه Android غیرقابل تنظیم، مجدد پیوند داده می‌شود به شرکت‌ها امکان می‌دهد کاربران را ردیابی کنند یا اتصال ID در نهایت باعث می‌شود تا قابلیت AAID توسط کاربران مجدداً قابل تنظیم باشد.

این مسئله در زمانی برجسته شده است که توجه بسیاری به Google و اندازه عملکرد آن معطوف شده است.

 

بیشتر بخوانید: 

 

منبع: phoneworld

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا