فناورینرم افزار و سخت افزار

Fuchsia، سیستم عامل گوگل همچنان مثل یک راز باقی مانده است

سیستم عامل جدید گوگل در چهار سال گذشته بحث برانگیز بوده است و نمی توانیم هیچ اطلاعاتی در مورد زمان راه اندازی آن از شرکت دریافت کنیم. این سیستم عامل قبل از سیستم عامل “هارمونی هواوی” اعلام شده بود اما پس از هجمه ی اخبار در مورد سیستم عامل گوگل Fuchsia، مدت زمان طولانی سکوت بزرگی به وجود آمده است. در ادامه با نبض دیجیتال همراه باشید.

تنها چیزی که در مورد آن می دانیم این است که سیستم عامل Fuchsia کاملاً منحصر به فرد است زیرا به جای هسته لینوکس، مبتنی بر میکروکرنلی به نام Zircon است. نکته غیرمعمول دیگر در مورد آن این است که هیچ کس از این سیستم عامل اطلاع کاملی ندارد. تیم گوگل مدت هاست که در حال کار بر روی آن است و تصمیم گرفته تا زمان راه اندازی Fuchsia، مشخصات آن رای مردم مخفی باقی بماند.

سرانجام پس از چهار سال، گوگل تصمیم گرفته است که اطلاعات کمی در مورد سیستم عامل آینده خود را فاش کند. گوگل در حالی که به اطلاعاتی که در اختیار داریم اضافه می کند، گفت: نباید به این زودی ها منتظر سیستم عامل Fuchsia باشیم زیرا به زودی چیزی راه اندازی نمی شود.

Fuchsia، سیستم عامل گوگل همچنان مثل یک راز باقی مانده است
Fuchsia، سیستم عامل گوگل همچنان مثل یک راز باقی مانده است

سیستم عامل آینده گوگل مطمئناً به عنوان جایگزینی برای سیستم عامل اندروید یا کروم طراحی نشده است. جالب ترین مکاشفه ای که امروزه می تواند برای کاربران ایجاد شود این است که این سیستم از معدود سیستم عامل هایی است که روی بلندگوهای Google Smart در حال آزمایش است، اگرچه وقتی این بلندگوها به بازار می آیند، با Fuchsia کار نمی کنند. با این حال، ما هنوز باید منتظر لذت بردن از این تغییر جدید در دستگاه “ساخته شده توسط گوگل” باشیم اما برای انجام این کار باید مدت ها منتظر بمانیم.

گوگل همچنان روی چندین پروژه منبع باز کار می کند که یا توسط شرکت های مهندسی گوگل به خارج از کشور سپرده و یا ساخته شده اند. به نظر می رسد Fuchsia یک سیستم عامل ویژه است زیرا مهندسان گوگل در حال کار بر روی آن هستند. این شرکت همچنین نشان داده است كه در مورد این سیستم عامل تصمیمات جدیدی اتخاذ كرده است اما هنوز اعلام نشده است. به محض اطلاع از این موضوع به شما اطلاع خواهیم داد.

منبع  »  phoneworld

بیشتر بخوانید:

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا