فناوریگجت

ربات باغبان برای مراقبت از باغ ها و دفع حشرات

باغبانی برای بسیاری از افراد بسیار مهم است ولی برخی از کارهای مربوط به حیاط می تواند دردسر ساز شود. ربات باغبان Yardroid برای مدیریت خودکار باغبانی و دفع حشرات با استفاده از هوش مصنوعی طراحی شده است.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه شوید.

 

Yardroid بی شباهت به یک مخزن مینیاتوری نیست و دارای مخزن های 1 لیتری آب ، علف کش و آفت کش ها در عقب ، تیغه های چمن زنی در قسمت زیرین و یک برجک محوری قابل چرخش در جلو است.

این برجک به نوبه خود مجهز به دوربین فیلمبرداری ، نورافکن LED ، دمنده برگ ، به علاوه سه نازل جداگانه است که جریان آب ، علف کش یا سموم دفع آفات را شلیک می کند.

گفته می شود ربات باغبان Yardroid با استفاده از سیستم بینایی رایانه ای و سیستم های هوش مصنوعی خود ، می تواند به طور مستقل چمن زنی را بر اساس مسیری که در نظر گرفته است انجام دهد و می توان ارتفاع تیغه های برش را از طریق یک برنامه تلفن همراه تنظیم کرد.

ربات باغبان برای مراقبت از باغ ها و دفع حشرات

ادعا می شود که این ربات همچنین قادر به مشاهده گیاهانی است که در برنامه آبیاری آن قرار دارند. بعلاوه گفته می شود که علفهای هرز و حشرات موذی را در بینایی خود شناسایی می کند و در صورت مشاهده ، آنها را با علف کش یا سموم دفع آفات از بین ببرد.

این ربات در صورت مشاهده یک متجاوزگر ، هشدار گوشی هوشمند را ارسال میکند و اخطار صوتی گوشی کاربر را به صدا در می آورد. Yardroid همچنین فیلم مظنون را ضبط می کند و حتی در صورت امتناع از ترک محل، به آنها آب می پاشد. در صورت ربوده شدن ربات ، مالک می تواند مکان آن را از طریق یک GPS ردیابی کند.

Yardroid وقتی کم آب می شود ، خود را در زیر شلنگ مجهز به یک شیر مخصوص خورشیدی که در خانه تعبیه شده است پارک می کند. این شیر به صورت خودکار مخزن آب ربات را پر می کند. کاربران مخازن علف کش و آفت کش ها را به صورت دستی پر می کنند. در صورت تمایل ، می توانند با استفاده از برنامه ، خود ربات را نیز به صورت دستی کنترل کنند.

ربات باغبان برای مراقبت از باغ ها و دفع حشرات Yardroid هوش مصنوعی

دان لوبریچ ، مدیر عامل شرکت Yardroid به ما می گوید كه این محصول در حال حاضر به صورت كاملاً نمونه اولیه عمل می كند و طراحان در حال جمع آوری اطلاعات بیشتر (مانند عکس های علف های هرز و آفات) برای آموزش هوش مصنوعی آن هستند. او قصد دارد در اوایل سال آینده یک کمپین سرمایه گذاری جمعی راه اندازی کند.

قیمت این ربات باید تقریباً 2500 دلار آمریکا باشد.

نمونه اولیه را می توانید در فیلم زیر مشاهده کنید.

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: newatlas

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا