فناوریهوش مصنوعیویژه

صندلی چرخدار هوشمند PiiMO دستاورد جدید پاناسونیک

پاناسونیک با همکاری شرکت Etisalat راه حل های هوشمندانه ای را با بهره گیری از فناوری های 5G ، AI ، رباتیک و اینترنت اشیا در حوضه سلامت ارائه دادند. پاناسونیک صندلی چرخدار هوشمند PiiMO را در هفته فناوری GITEX به نمایش گذاشت. PiiMO دارای ویژگی های تشخیص اشیا ، رانندگی خودکار و کنترل از طریق اپلیکیشن است.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه شوید.

 

راه حل های رباتیک پاناسونیک قطعا به کمک مسائل اجتماعی موجود مانند مراقبت از سالمندان ، چالش های موجود در مراقبت های بهداشتی و کمبود نیروی کار و غیره آمده است. با پیشرفت تکنولوژی، معلولین بیش از هر زمان دیگری با مشکلات تردد دست و پنجه نرم می کنند. با این حال پاناسونیک با ساخت یک صندلی چرخدار هوشمند به کمک این قشر از جامعه پرداخته است.

صندلی چرخدار برقی PiiMO با ایجاد نوآوری جدید در حرکت، یک راحتی منحصر به فرد را برای معلولان در محل کار فراهم کرده است. PiiMO یک صندلی چرخدار رباتیک است که می تواند کاربران از طریق مقصد مشخص شده در برنامه تلفن هوشمند، به محل مورد نظر برساند. این صندلی چرخدار دارای یک محفظه چمدان پیشرفته است که با هوش مصنوعی و سنسور ها می تواند صندلی چرخدار را بدون گم شدن دنبال کند.

PiiMO در مناطق شلوغ مانند فرودگاه ها برای تشخیص موانع به فناوری تشخیص تصویر ، سنسورهای قرارگیری در موقعیت خود و سنسورهای ایمنی تشخیص موانع مجهز شده است بنابراین می تواند حتی در میان جمعیت به طور مستقل و ایمن حرکت کند.

مدیر بخش ارتباطات و بازاریابی پاناسونیک خاورمیانه و آفریقا در هفته فناوری GITEX میگوید:  امروزه وسایل نقلیه خودكار ، بینایی ماشین ، هوش مصنوعی (حسگرها) و نرم افزارها به کمک مردم می آیند. وسایل نقلیه خودران ما با نوآوری های رباتیک و زیرساخت های ارتباطی و شهری، زندگی را برای همه افراد جامعه آسانتر می کنند.

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: phoneworld

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا