فناوری

اولین مسافران انسانی از طریق هایپرلوپ با خیال راحت سفر کرده اند

روز یکشنبه ، 8 نوامبر ، دو مسافر با خیال راحت از Virgin Hyperloop در شمال لاس وگاس ، در صحرای نوادا سفر کردند. فناوری مشهور هایپرلوپ ، نوید انتقال سریع افراد و محموله‌ها را با سرعتی نزدیک و بالاتر از 600 مایل در ساعت می‌دهد. این فناوری با استفاده از انسان روی کابین‌های مخصوص (DevLoop) مورد آزمایش قرار گرفت.

در ادامه با نبض دیجیتال همراه شوید.

 

اولین مسافران انسانی از طریق هایپرلوپ با خیال راحت سفر کرده اند

مسافران آزمایشی Sara Luchian و Josh Giegel ، هر دو کارمند شرکت Virgin Hyperloop ، در صندلی‌های قالب دار پوشیده شده از چرم سفید وگان ، در داخل غلاف (XP-2) کاملاً سفید بودند. هنگام آزمایش، Devloop طول مسیر 500 متر را در 6.25 ثانیه با سرعت 107 مایل در ساعت (172 کیلومتر در ساعت) پیمود. در حالی که این سرعت با ارقامی که هایپرلوپ نوید داده بود همخوانی نداشت ولی مقامات شرکت برای در نظر گرفتن اقدامات ایمنی سرعت را در آزمایش محدود کردند.

اولین مسافران انسانی از طریق هایپرلوپ با خیال راحت سفر کرده اند

غلاف Pegasus XP-2 با وزن 2.5 تن و طول 15-18 فوت ، یک نسخه کوچک از غلاف اندازه کامل است که حداکثر 23 مسافر را با خود حمل می‌کند و سرعت آن به 671 مایل در ساعت می‌رسد (1080 کیلومتر در ساعت). در حالی که این شرکت می‌گوید بیش از 400 آزمایش روی DevLoop انجام داده است ، آنها قبلاً هرگز این کار را با مسافران انسانی انجام نداده بودند.

مدیر عامل شرکت Virgin Hyperloop ، جی والدر گفت: هیچ کس چیزی نزدیک به آنچه ما در حال حاضر صحبت می‌کنیم را انجام نداده است. این یک هایپرلوپ مقیاس کامل است که قرار نیست فقط در یک فضای خلا اجرا شود بلکه دو نفر در آن قرار دارند.

Virgin Hyperloop انتقال سریع افراد DevLoop مسافر

پس از پایان دوره آزمایش ، جاش گیگل ، یکی از سرنشینان داخل هواپیما ، این تجربه را به یک تجربه در یک ماشین اسپرت تشبیه کرد و اظهار داشت که ما مردم روزمره هستیم ، فضانورد نیستیم. این نشان می‌دهد که ایمن است و ناظران می‌توانند این امر را به سرمایه گذاران و شهرداری‌های علاقه مند خود برگردانند. سارا لوچیان ، مسافر دیگر نیز این گفته را تأیید کرد و “بسیار نرمتر از آنچه انتظار داشت” را توصیف کرد و ادامه داد که بر خلاف هواپیما ، هیچ نیروی جانبی وجود ندارد که باعث لرزش غلاف شود.

Virgin Hyperloop انتقال سریع افراد DevLoop مسافر

در سال 2014 ، Virgin Hyperloop با شعار کاهش زمان سفر تاسیس شد. اگر سرعت تبلیغ شده این شرکت به واقعیت تبدیل شود ، سفر از لس آنجلس به سانفرانسیسکو می‌تواند کمتر از یک ساعت طول بکشد.

ما این فناوری را در سایت آزمایش نوادا خود به اثبات رسانده ایم و اکنون آن را به جهان آورده ایم. این فناوری برای جهش در اقتصاد ، تقویت زنجیره‌های تأمین و ارائه ارتباط بی سابقه و فرصتی مناسب برای شهروندان است.

طی چند سال گذشته Virgin Hyperloop نیروی کار خود را دو برابر کرده و به 300 نفر رسانده و بیش از 400 میلیون دلار بودجه کسب کرده است. نیویورک تایمز با تأیید گفته‌های فوق ، گزارش می‌دهد که چندین پروژه به منظور انتقال سریع افراد در مرحله برنامه ریزی است و مسیری بین پونا و بمبئی در هند ؛ دیگری بین جده و ریاض در عربستان سعودی. و دیگری شیکاگو ، کلمبوس ، اوهایو و پیتسبورگ را به هم متصل می‌کند.

اسپیس ایکس همچنین ساخت یک فرودگاه فضایی را در نزدیکی بوکا چیکا در براونزویل آغاز کرده است که رفت و آمد‌هایی با سرعت زیاد برای انسان و بار را از طریق هایپرلوپ فراهم می‌کند.

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: neowin

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا